دوره بازاریابی و فروش ساختمانی (SOT)

دوره بازاریابی و فروش ساختمانی (SOT)

دوره‌ سیستمی(SOT)

پیاده سازی سیستم تخصصی بازاریابی و فروش مصالح، محصولات و خدمات ساختمانی

کل رقابت بر سر «جذب و حفظ» مشتریان در بازار ساختمانی شما است.

حتما می دانید که اگر با کیفیت ترین محصولات را داشته باشید وحتی با قیمت مناسبی هم کالا و خدمات خود را عرضه کنید. کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که بدون داشتن کم ترین مزیت، مشتریان بیشتری را جذب می کنند و درآمدهای زیادی دارند. واقعیت این است که کیفیت کالا و خدمات شما زمانی ارزشمند است که به درستی معرفی شده باشند به این مفهوم که در ذهن مشتریان به اندازه کافی جذابیت و اطمینان برای خرید  ایجاد شده باشد.

متاسفانه در بیشتر کسب و کارهای ساختمانی، موثرترین ویژگی های کالا و خدمات به مشتریان انتقال نمی یابد و صرفا به دلیل نداشتن یک سیستم مناسب بازاریابی و فروش، میدان رقابت به رقبای نه چندان قوی تر واگذار می شود.

روش بازاریابی و فروش سیستمی، مناسب ترین راهکاری است که علاوه برمعرفی صحیح کالا و خدمات ساختمانی به مشتریان، کمک می کند تا به شکلی اصولی، از کل شرکت و مشتریان خود پشتیبانی فوق العاده ای داشته باشید و بیشتر از هر زمان دیگر آنها را جذب و در کسب و کار خود حفظ نمایید

دوره سیستمی شامل اطلاعات کلی درباره روشهای بازاریابی و فروش نیست!

مهمترین ویژگی اطلاعات مربوط به بازاریابی و فروش، میزان کاربردی بودن آن است و هرمقدار اطلاعات عمومی تری را در اختیار داشته باشید، درهنگام اجرا کردن آن احتمالا آزمون وخطای بیشتری را درکسب وکار خود تجربه خواهید کرد.

مطالب این دوره حاوی اطلاعاتی است که بصورت تخصصی به مسائل بازاریابی و فروش کسب و کارهای صنعت ساختمان می پردازد و راهکارهایی را ارائه می دهد که در بسیاری از شرکت های ساختمانی به نتیجه مطلوب رسیده است.

با پیاده سازی این دوره، کسب وکار خود را با روش های نوین بازاریابی و فروش صنعت ساختمان به روز و کارآمد کنید.

دوره بازاریابی و فروش سیستمی|صنعت ساختمان|

 سیستم SOT دقیقا چیست؟ 

واژه sot مخفف جمله  Sales offer for Sales target است که معنی آن ”پیشنهاد فروش برای هر هدف فروش است“ این واژه اختصاری نام نموداری است که درآن کل فرآیند بازاریابی و فروش به اهداف یا مراحل کوچک تر تقسیم شده است و برای هریک از آن مراحل ، پیشنهادهای مناسبی طراحی میشود تا با ارائه به مشتریان، آنها را برای خرید کالا و خدمات مورد نظر متقاعد کند.

دوره بازاریابی و فروش سیستمی از پنج بخش اصلی برای توسعه کسب و کارهای ساختمانی تشکیل شده است که براساس نمودار sot در واحد بازاریابی و فروش قابل اجرا است.

مراحل پنج گانه دوره بازاریابی و فروش سیستمی(sot)

بخش اول

بهبود نگرش کارکنان بازاریابی و فروش:
در این مرحله نیروهای بازاریابی و فروش با سه اصل بسیار مهم نگرش حرفه ای، برای معرفی مصالح، محصولات و خدمات ساختمانی آشنا می شوند که همه فعالیت های آنها را به طور فوق العاده ای در زمان تماس با مشتریان نتیجه بخش می کند.

بخش دوم

شش آمادگی اولیه کارکنان بازاریابی و فروش:
میزان آمادگی اولیه نیروهای بازاریابی و فروش، ارتباط مستقیمی با کیفیت فعالیت های روزانه آنها دارد و باعث برآورده شدن انتظارات اولیه و رضایت مشتریان می شود . این مرحله شامل شش آموزش پایه ای است که برای ایجاد آمادگی های اولیه کارکنان واحد بازاریابی و فروش در کسب و کارهای ساختمانی ضروری است.

بخش سوم

طراحی سیستم بازاریابی و فروش(SOT):
اگر کل فرآیند بازاریابی و فروش کالا و خدمات ساختمانی را به بخش های اصلی تفکیک کنیم و برای هر بخش پیشنهادهای جذابی طراحی نماییم به طوری که تمامی کارکنان بتوانند براساس آن فعالیت های خود را به نتیجه مورد نظر برسانند. سیستمی کارآمد را در کسب و کارخود ایجاد کرده ایم. در این مرحله تمامی اجزاء سیستم (sot) به شکلی متناسب با کالا و خدماتی که عرضه میشود طراحی می گردد.

بخش چهارم

یازده نیروی محرکه سیستم بازاریابی و فروش:
برای توسعه فعالیت های بازاریابی و فروش در کسب و کارهای ساختمانی، به بسیاری از پشتیبانی های سازمانی نیاز است که باعث جذب بیشتر مشتریان و همچنین اجرای صحیح فرآیندهای بازاریابی و فروش می شود. در این مرحله ،پشتیبانی ها ضروری سازمانی در یازده بخش اصلی و به دو گروه درون شرکتی و خارج از شرکت دسته بندی شده اند که تمامی آن موارد به عنوان نیروهای محرکه سیستم بازاریابی و فروش در کسب وکارهای ساختمانی پیاده سازی می شوند.

بخش پنجم

مهارت های بازاریابی و فروش به روش چهارحلقه:
نیروهای بازاریابی و فروش در شرکت های ساختمانی برای اینکه بتوانند کالا و خدمات خودرا به شکل موثرتریی معرفی کنند تا مشتریان خود را متقاعد نمایند به مهارتهایی نیاز دارند که آنها را درهنگام تماس بامشتریان، چه به صوت تلفنی و یا در هنگام ملاقات های حضوری یاری نماید. درپنجمین و آخرین مرحله بازاریابی وفروش سیستمی، تمامی مهارتهای ویژه بازاریابی و فروش، مصالح، محصولات و خدمات ساختمانی از طریق روش کاربردی چهارحلقه (۴loop) آموزش داده می شود.

 « برخی کسب و کارهای ساختمانی که دوره بازاریابی و فروش سیستمی را برگزار کرده اند »

 “سیستم های حفاظتی و نظارتی، هوشمندسازی، درب برقی، ضدسرقت وانواع درب وپنجره های ساختمانی”

دوره بازاریابی و فروش سیستمی|صنعت ساختمان|

آیا با پروژهای ساختمانی کار می کنید؟

بازاریابی و فروش کالا و خدمات به کارفرمایان و سایرافراد تصمیم گیرنده در پروژه های ساختمانی، ازجمله فعالیت بسیار جذابی است که اغلب کسب و کارهای ساختمانی علاقمند به انجام آن هستند.اماموضوع قابل توجه این است که برخی از مدیران شرکت های ساختمانی از طریق بازاریاب های تلفنی و حضوری به سراغ پروژه های ساختمانی می روند و بدون توجه به سایر مسائلی که برای این نوع از فعالیت بازاریابی و فروش ضروری  است، زمان و هزینه های زیادی را صرف می کنند. 
دوره سیستمی (sot) روش به خصوصی را برای انجام این نوع بازاریابی و فروش ارائه می دهد. در این دوره ضمن اینکه به نحوه پیاه سازی یک سیستم کامل برای بازاریابی و فروش کالا و خدمات ساختمانی پرداخته می شود. تمامی راهکارهای نتیجه بخشی که برای فعالیت در پروژه های ساختمانی،مناسب آن کسب و کار است را به شکلی کاربردی در تمامی مراحل اجرایی بازاریابی و فروش، طراحی می کند.
در صورتی که کالا و خدماتی شما برای عرضه به پروژه های ساختمانی مناسب است. پیشنهاد می شود برای اینکه از هزینه های بی پایان آزمون وخطا در کسب و کار خود جلوگیری نمایید. از مطالب کاربردی این دوره بهره مند شوید.

آیا فروش عمده دارید و با همکاران کار می کنید؟

فروش به همکاران یا فروش شرکتی به اصطلاح شکل B2B انجام فعالیت های بازاریابی و فروش است که اغلب کسب وکارهای تولیدی یا واردکنندگان محصولات می بایست از این روش برای عرضه محصولات خود استفاده نمایند. ویژه گی های این مدل از کسب و کار کاملا ساختاری و نظام مند است و برای توسعه آن سیستم کاملی از عملیات بازاریابی و فروش نیاز است که براساس هماهنگی ، مدیریت منابع و استفاده از کارکنان حرفه ای اجرا می شود چرا که مشتریان این نوع از کسب و کارها خود صاحبان کسب و کار دیگری هستند و مهم ترین موضوع برای آنها بدست آوردن منافع بیشتر است.
روش سیستمی(sot)  با توجه به تمرکز بر  استفاده از یک سیستم کامل در اجرای عملیات بازاریابی و فروش مصالح و محصولات ساختمانی طراحی شده است. و به همین علت راه حل مناسبی برای اجرای دقیق عملیات بازاریابی ورفروش شرکتی است. 

آیا محصولات و خدمات خود را به مصرف کنندگان ساختمانی عرضه می کنید؟

مصرف کنندگان مصالح، محصولات و خدمات ساختمانی برای بر طرف کردن نیازهای کم و بیش تخصصی شان، بیشتر درجستجوی تامین کنندگانی قابل اعتماد هستند که با خیالی راحت از آنها خرید کنند و معمولا معیارهای زیادی برای تصمیم گیری و خرید این نوع از مشتریان وجود دارد. معیارهایی مثل سابقه خوب، کیفیت محصولات، رفتار کارکنان ،نحوه ارائه خدمات، داشتن انصاف، … و غیره

بزرگترین مشکل این مدل از کسب و کارها برای جلب اطمینان مشتریان خود این است که متاسفانه از ابزارها و روشهای مناسبی برای معرفی خوداستفاده نمی کنند و همچنین سیستم بازاریابی و فروش درستی را برای جذب مشتریان بازار هدف شان بکار نگرفته اند.

اگر اغلب مشتریان شما مصرف کنندگان مصالح، محصولات و خدمات ساختمانی هستند همه پنج بخش دوره سیستمی (sot) برای معرفی، جذب ، حفظ و رضایت مشتریان بازارهدف تان راهکاری کامل است.

 « برخی کسب و کارهای ساختمانی که دوره بازاریابی و فروش سیستمی را برگزار کرده اند »

“دکوراسیون داخلی، طراحی، معماری، مبلمان اداری، مبلمان خانگی،کابینت و بازسازی ساختمان”

دوره بازاریابی و فروش سیستمی|صنعت ساختمان|

بازاریابی و فروش بدون مشاهده بازار، شناخت مشتریان و بررسی رقبا بی فایده است.

یکی از مهم ترین شاخصه های سیستم بازاریابی و فروش اثر بخش، داشتن ایده ها و دستورالعمل هایی است که از طریق آن بتوان  ویژه گی های مشتریان ، بازار هدف ، شرایط بازار  و رفتار رقبا را بررسی کرد. در غیر این صورت عملیات بازاریابی و فروش محصولات و خدماتی که درحال عرضه است دچار شکست های غیرقابل جبرانی می شود.

در بخش دوم دوره بازاریابی و فروش سیستمی تحت عنوان آمادگی های اولیه، به ارائه روش هایی پرداخته میشود که یک کسب و کار ساختمانی چطور می تواند مشتریان واقعی خود را شناسایی کند، ، بازارهدف خود را تشخیص دهد، شرایط بازار را بسنجد و رفتار رقبا را مورد تجزیه وتحلیل قرار دهد تا در کلیه مراحل بازاریابی و فروش با دقت و کیفیت بیشتری عمل نماید.

.

برای رقابت در صنعت ساختمان، بازاریابی مستقیم، بازاریابی دیجیتالی و تبلیغات فعالیتی ضروری است.

اگر  یک کسب و کار ساختمانی اطلاعات تماس مشتریان بازار هدف خود را داشته باشد (به عنوان مثال: بانک اطلاعات پروژه های ساختمانی ) ضروری است که از روش بازاریابی فعال یا مستقیم استفاده کند تا از مزایای فراوان آن بهره مند شود. البته این روش صرفا درتماس تلفنی و یا بازاریابی حضوری خلاصه نمی شود. کمااینکه دراجرای آن استراتژی های خاصی وجود دارد که می توان نتایج مطلوبی را ایجاد نمود.

 بازاریابی در فضای مجازی را به اصطلاح بازاریابی دیجیتالی می نامند که به سرعت از اهمیت بیشتری  نسبت به سایر روش های بازاریابی برخوردار می شود. بازاریابی دیجیتالی در صنعت ساختمان بر اساس کالا و خدماتی که عرضه می شود و نوع فعالیت یک کسب و کار بسیار متفاوت و متنوع است که برای  انجام صحیح آن می بایست از افراد متخصص استفاده نمود.

تبلیغات در بازار صنعت ساختمان به دو صورت رایگان و پولی انجام پذیر است و تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ می بایست به اندازه توان خود از آن استفاده کنند تا مشتریان بیشتری را جذب نموده و درنهایت از میدان رقابت فاصله نگیرند.

در بخش چهارم دوره بازاریابی و فروش سیستمی، تحت عنوان یازده نیروی محرکه سیستم بازاریابی و فروش، علاوه بر اینکه به پیاده سازی سایر عوامل حیاتی توسعه کسب و کارهای ساختمانی پرداخته می شود. بصورت مشخص نحوه انجام فعالیت های بازاریابی مستقیم، بازاریابی دیجیتالی و تبلیغات موثر که متناسب با مصالح ، محصولات و خدمات درحال عرضه باشد، آموزش داده می شود.

 

 اجرای بازاریابی و فروش با کیفیت به کارکنان متخصص نیاز دارد. 

موثرترین عامل رشد یک کسب و کار ساختمانی، کارکنان متخصص آن است و همین طور مهمترین عامل رشد بازاریابی و فروش در یک مجموعه، نیروهای بازاریای و فروش حرفه ای می باشند که متاسفانه اغلب شرکت های ساختمانی در شکل گیری و استفاده بهینه از این منابع انسانی درست عمل نمی کنند.

 باید بدانیم که وجود نیروهای نامناسب و بی انگیزه در بازاریابی و فروش باعث بی تفاوتی ، عدم ثبات کاری و پایین آمدن کیفیت عملکرد در هنگام تماس با مشتریان می شود.

 بخش پنجم دوره بازاریابی و فروش سیستمی، تحت عنوان مهارت های چهارحلقه، شامل جذاب ترین مرحله آموزشی این دوره برای کارکنان بازاریابی و فروش است. در این بخش تمامی تکنیک ها، راهکارها و استراتژی هایی که برای مهارت های فردی و گروهی کارکنان بازاریابی و فروش مصالح، محصولات و خدمات ساختمانی نیاز است با استفاده از روش ۴loop، در چهار حلقه مستقل از هم آموزش داده می شود تا از این طریق علاوه بر کسب مهارتهای حرفه ای ، نرخ تبدیل مشتریان را به سرعت افزایش دهند. 

 « برخی کسب و کارهای ساختمانی که دوره بازاریابی و فروش سیستمی را برگزار کرده اند »

“آسانسور های کششی و هیدرولیک ( قطعات ، نصب و نگهداری) ،تجهیزات، تاسیسات، سیستم های حرارتی و برودتی ساختمان”

 دوره بازاریابی و فروش سیستمی(SOT)

« دوره ای حضوری در محل کسب و کار شما »

 

برگزاری این دوره بصورت درون شرکتی به دلیل اختصاصی بودن آن است. اینکه ما بتوانیم از آموزش هایی که دریافت می کنیم نتیجه ای قابل ملاحظه کسب کنیم بسیار امیدوارکننده است. بنابراین در تنها دوره ای که صرفا برای بازاریابی و فروش کالا و خدمات ساختمانی طراحی شده است. تصمیم براین گرفته شده است که از نزدیک چالش های مربوط به هر کسب و کار حاضر در دوره را بررسی نموده و راهکارهای اجرایی در هر مرحله از دوره را به شکل نتیجه بخشی پیاده سازی نماییم.

امکاناتی که به شرکت های حاضر در این دوره ارائه می شود

جزوه های آموزشی

دستورالعمل اجرایی

کارگاه آموزشی

voic جلسات

گزارش عملکرد

پشتیبانی VIP

دوره بازاریابی و فروش سیستمی|صنعت ساختمان|

«نمونه سوالات »

  • چطور در شرکت های ساختمانی، کارکنان بازاریابی و فروش حرفه ای استخدام کنیم؟
  • آیا انجام آزمون های شخصیت شناسی در شرکت های ساختمانی ضروری است؟ 
  • موثرترین مزیت رقابتی در شرکت های ساختمانی کوچک و متوسط شامل چه ویژگی هایی است؟
  • آیا انجام تبلیغات موثر در شرکت های ساختمانی به هزینه های زیادی نیاز دارد؟
  • آیا جذب مشتریان در بازار های ساختمانی فقط از طریق فعالیت های بازاریابی امکان پذیر است؟ 
       و ده ها پرسش و پاسخ راهبردی دیگر که در کسب و کار شما مطرح است. 
دوره بازاریابی و فروش سیستمی|صنعت ساختمان|

ضمانت درصورت عدم رضایت

ضمانت دوره سیستمی به کیفیت آموزش های کاربردی این دوره خلاصه نمی شود و حتی با همراهی و پیاده سازی تمامی بخش های آن در کسب و کار شما به انتها نمی رسد. بلکه رضایت شما، تضمین کننده کیفیت واقعی این دوره است. بنابر این در صورتی که از نحوه برگزاری این دوره رضایت نداشتید، کل مبلغ مازاد پرداختی به شما بازگردانده می‌شود.

دوره بازاریابی و فروش سیستمی|صنعت ساختمان|

پشتیبانی پس از پایان دوره

ضمن اینکه درطول برگزاری این دوره،کسب و کار های شرکت کننده از پشتیبانی اختصاصی برخوردار هستند.برای تداوم در یادگیری و کسب نتایج پایدار، ضروری است پس از پایان دوره، فرآیند اجرایی مطالب آموزشی که ارائه شده است مورد حمایت قرارگیرد.به همین منظور این دوره آموزشی برای مدت شش ماه از طریق سایت راهنمای مدیر بصورت آنلاین پشتیبانی می شود.

 « برخی کسب و کارهای ساختمانی که دوره بازاریابی و فروش سیستمی را برگزار کرده اند »

“سقف کاذب،ساندویچ پنل،عایق رطوبتی،بتن،اسمارت برد،دیوارهای پیش ساخته،شومینه،سنگ دکوراتیو،ابنیه ورزشی و آبنما”

مدرس دوره سیستمی (SOT)

بازاریابی و فروش مصالح وخدمات ساختمانی|صنعت ساختمان|
بازاریابی و فروش صنعت ساختمان

پاسخ به سوالات متداول درباره دوره بازاریابی و فروش سیستمی (SOT)

– دوره روش سیستمی برای تمامی کسب و کارهایی که از طریق نیروهای خود به بازاریابی و فروش مصالح، محصولات و خدمات ساختمانی مشغول هستند و یا اینکه قصد دارند بخش بازاریابی و فروش خود را راه اندازی کنند مناسب است.

 – دوره روش سیستمی برای تمامی کسب و کارهایی که می خواهند فعالیتهای بازاریابی و فروش را در شرکت خود بهبود ببخشند و آن را بطور کامل و درست  انجام دهند، مناسب است.

– دوره روش سیستمی برای تمامی کسب و کارهایی کوچک و متوسط قابل اجرا است و تاثیر بسیاری در کسب نتایج صعودی و بهبود شرایط فعلی این نوع از کسب و کارها دارد.

خیر، تمامی مطالب این دوره، کاملا کاربردی و با روشی قابل درک ارائه میشود؛ به شکلی که همه بخش های روش بازاریابی وفروش سیستمی، درطول دوره  توسط کارکنان و مدیران کسب و کارهای شرکت کننده قابل پیاده سازی است.

بله، این دوره براساس تجربیات عملی در بازار صنعت ساختمان ایران طراحی شده است و مطالب آن در شرکت های ساختمانی متعددی با موفقیت پیاده سازی و به نتایج مطلوب رسیده است. 

برای برگزاری این دوره نیاز به تهیه امکانات خاصی نیست.صرفا با ایجاد فضای آموزشی در شرکت و گذاشتن زمان لازم برای برگزاری جلسات ، شما آماده حضور در دوره سیستمی هستید.

دوره بازاریابی و فروش سیستمی با برگزاری ۱۲ جلسه به مدت شش هفته، در داخل شرکت متقاضی برگزار می شود. 

هزینه دوره تخصصی روش بازاریابی و فروش سیستمی (SOT) پس از مصاحبه اولیه و توافق نهایی، به شرکت متقاضی اعلام می‌شود.

ثبت نام در دوره بازاریابی و فروش سیستمی(SOT)

باتوجه به اینکه، فرآیند پیاده سازی مراحل پنج گانه دوره بازاریابی و فروش سیستمی (SOT) به صورت درون شرکتی و در محل کسب و کار های ساختمانی انجام می شود. برگزاری این دوره تخصصی در زمانهایی مشخص و برای تعداد بسیار محدودی از شرکت های متقاضی امکان پذیر است

فرم رزرو دوره بازاریابی و فروش سیستمی (SOT)